"Tamten" 3 MAJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Baran   
piątek, 06 maja 2011 00:00

"Tamten" 3 MAJ

Jak co roku 3.V.na sali widowiskowej Centrum Kultury licznie zgromadzili się mieszkańcy wsi, z udziałem władz samorządowych, aby uczcić Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3. maja.

Uroczystość rozpoczęła się wysłuchaniem hymnu narodowego w wykonaniu Orkiestry Dętej z Kamienia. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kamieniu Prusinie wraz z nauczycielami p.mgr. M. Januszewską i p.B. Rurak przygotowali program patriotyczny. W swojej inscenizacji z godnością wspominali historyczne chwile. Bogata scenografia i dobrana oprawa muzyczna pozwoliły zgromadzonym łatwiej wyobrazić sobie "tamten" 3 maj, kiedy to król ślubował Panu równość, zgodę i szczęście w ojczyźnie. Zespół śpiewaczy "Kamieniacy" wykonał wiązankę pieśni patriotycznych,a na instrumencie klawiszowym wiązankę pieśni góralskich wykonał Kamil Kołodziej. Dziecięce zespoły taneczne "Kamyczek" i "Koniczynki" zatańczyły nowe układy choreograficzne. Wystąpiły również solistki: Karolina Lenart, Iwona Kozak, Natalia Bednarz i Anna Stryjecka. Na zakończenie kabaret młodzieżowy zaprezentował scenę "Wizyta księdza".

Społeczność lokalna ze wzruszeniem przeżyła uroczystość, a wykonawców nagrodziła gromkimi brawami.

Iskra St.

Galeria zdjęć


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23Poprawiony: piątek, 13 maja 2016 14:01